SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları

 

 

SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, malumat ve belgeleri tarayarak kullanıcının ihtiyaç duyduğu verileri ekrana getirmeyle memur sistemdir. Verilerin süratli getirilmesi ve taharri sonuçlarında ilk sırayı alması kendince çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler ürün ve hizmetlerini taharri motorlarında genişlik beden sıralarda yer alarak müşterilerine ulaşmak istemektedir. İnternet kullanımın çabucak artmasıyla makro verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca genişlik mafevk sıralardaki yarış yarışını kazanabilmek yoluna seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO anlaşılan terimlerle müşterek araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO bedihi terimlere ayrılarak denetçi edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren ve web sitenin dizisinde bulun kok kömürü dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları taharri motorlarında veya türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında işaret giysi sıraları yakalayabilmek göre dosdoğru açar kelimelerin seçmesi önemlidir. inatçı taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi için ehliyetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin basitçe bulunabilmesi yoluna gerekli araç kelimelerin gösterildiği data akışıdır. Keyword, web sitelerin kaynaklarını arama sonuçlarında beden sıralarda gösterebilmek kendince vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri enstantane yayın haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, angajman gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması hakkında sıra sayıyor. Bu sanat en fazla salık sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google aracılığıyla oluşturulan veridir. Bu done daha çok ülke, ülke sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği önemli bilim kaynağıdır. Google İnsights ile araç kelimelerin eğilimlerin, arama zamanlarının, hacimlerinin ve mümasil araç kelimelerinin geliştirilmesi ve kıyaslanması yoluna ulaşılabilir menşe olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde arazi alabilecek önemsiz resimlere verilen isimdir. müteaddit kullanıcılar çeşidinden sevilen İkonlar düşüncesiz telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting aracılığıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla görevli sistemdir. tertibat çağırdığı bilgileri getirebilmek amacıyla kuvvetli işlemciye ihtiyaç duyar. Zayıf işlemci sitenin geç Sitemiz yüklenmesine sebep olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “SEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları”

Leave a Reply

Gravatar